Szkolny Konkurs Sudoku
    13.03.2024

W minionym tygodniu odbył się po raz pierwszy w naszej szkole Konkurs Sudoku. Rozgrywki szkolne odbyły się w dwóch kategoriach. Z klas I - III wzięło udział 14 uczniów, natomiast z klas IV- VIII 12 uczniów. W obu grupach została przeprowadzona dogrywka. Do gminnego etapu, który odbędzie się 27 marca w Szkole Podstawowej w Pisarzowicach, zakwalifikowali się: uczennica klasy III Julia Smentek, uczeń klasy II Dawid Maj, uczeń klasy IV Miłosz Włoszczyński oraz uczeń klasy VII Jakub Brzeziński. Laureatom gratulujemy!!!

Wszystkiego najlepszego! :)

Dzień bez plecaka
    13.03.2024

6 marca uczniowie uczniowie nie zapakowali swoich książek do plecaków...

Dzień Kapelusza w klasie I
    06.03.2024

Nowa wystawa w szkolnej Mini Galerii
    06.03.2024

W naszej Mini Galerii Dzieł Sztuki od dnia 03 marca możemy podziwiać prace uczennicy klasy 7 - Julii Wołoszyn. Prace są wydrukowanymi fotografiami oryginałów, które znajdują się w szkicowniku autorki, jednak i na tych kopiach można dostrzec pewność ręki rysowniczki, być może nawet przyszłej projektantki mody. Rysunki z projektami odzieży są bardzo ciekawą propozycją, pozostałe prace prezentują się równie wspaniale.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy: Mini Galeria Dzieł Sztuki

• Wyjście na przedstawienie "Piotruś Pan"

03.03.2024

29 lutego przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III obejrzeli spektakl "Piotruś Pan". Poznanie przygód głównego bohatera uświadamia odbiorcom, że w realnym życiu nie można uciekać od obowiązków i odpowiedzialności w świat iluzji i marzeń.

• Konkurs na palmę wielkanocną

29.02.2024

Wizyta w Urzędzie Gminy Lubań
    29.02.2024

27 lutego uczniowie klas VII i VIII wraz z opiekunami odwiedzili Urząd Gminy w Lubaniu, gdzie spotkali się z Panią Wójt Małgorzatą Hercuń-Dąbrowicką oraz pracownikami Urzędu. Uczniowie w bardzo ciekawy sposób zostali zapoznani z zadaniami osób, które tam pracują. Zostali oprowadzeni po wszystkich referatach Urzędu. Mieli także okazję zwiedzić piwnicę, w której znajdowały się kiedyś cele siedziby PUBP w Lubaniu. Uczniowie mogli również usiąść na fotelu Pani Wójt. Bardzo dziękujemy Pani Wójt i pracownikom Urzędu Gminy w Lubaniu za poświęcony czas, przemiłą atmosferę i ciekawą lekcję.

Starszaki dla Maluchów
    27.02.2024

W ramach realizacji Powiatowego Projektu Edukacyjnego "Szkoła na medal" w lutym przystąpiliśmy do wykonania kolejnego zadania pod nazwą "Starszaki dla Maluchów". Zadanie polegało na tym, że uczniowie klas starszych przygotowali konkurencje ruchowe - wyścigi rzędow - dla uczniów klas I-III. Starsi uczniowie sprawdzili się w roli organizatorów i sędziów. Zabawa była prześwietna! :)

Zmiana godziny odwozu!
    26.02.2024

Uwaga! Ze względu na trwający remont dachu, od jutra, czyli 27 lutego następuje zmiana godziny pierwszego wtorkowego odwozu dzieci - zamiast 13:30 odwóz w te dni odbywał się będzie o godz. 12:40. Drugi odwóz pozostaje bez zmian.

AKTUALNE GODZINY ODWOZÓW

Karnawał w przedszkolu
    24.02.2024

Przeżyjmy to jeszcze raz... Wspaniały Bal Karnawałowy z Babcią i Dziadkiem! ;)

Przedszkolaki dzielą się miłością

Liga Pac-Man 2024
    24.02.2024

16 lutego rozpoczęliśmy zmagania w kultowej grze retro PAC-MAN. Do zmagań z wersją gry online, dostępną na serwerach Google Pacman Doodle - Google przystąpiło ośmioro uczniów klas 4,5 i 6. Zadanie było bardzo proste: uzyskać jak najlepszy wynik punktowy. Najlepszy wynik uzyskała Patrycja, uczennica klasy 5 ustanawiając jednocześnie rekord Naszej Szkoły wynikiem: 53 940 punktów. Każdy ze śmiałków otrzymał pamiątkowa statuetkę Pac-Man, zrobioną wydrukiem 3D w naszej pracowni. Planujemy spotykać się co miesiąc. Zachęcamy jednocześnie innych uczniów do rozwijania swoich umiejętności zręcznościowych i taktycznych. Wyniki pozostałych uczestników zmagań na fotografii.

Więcej o grze : https://pl.wikipedia.org/wiki/Pac-Man

• PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
    16.02.2024

Moduł PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE został zmodyfikowany - dodano informacje na temat dyżurów wakacyjnych przedszkoli w Gminie Lubań.

Mini Galeria Dzieł Sztuki
    15.02.2024

W naszej szkole powstała Mini Galeria Dzieł Sztuki. Sztuki przez duże S, ponieważ są i będą cyklicznie w niej prezentowane prace naszych uczniów.

Pierwsza wystawa zawiera dzieła Alana Szmajdzińskiego, ucznia 5 klasy. Chłopiec ma doskonałe oko i sprawną dłoń, wspaniale potrafił na obrazach odzwierciedlić nie tylko postacie np. zwierząt ale również ich emocje, a nawet charakter.

Serdecznie zapraszamy na wystawę, ponieważ prace Alana zasługują na dłuższą uwagę.

Zabawa karnawałowa
  • Prace uczniów
    15.02.2024

Moduł Prace uczniów został zmodyfikowany - zamieszczono fragmenty komiksów naszego ucznia Alana.

32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
    23.01.2024

Serdecznie zapraszamy do udziału Uczniów i Rodziców naszej Szkoły. Grajmy wspólnie z Orkiestrą! :))

Podsumowanie I semestru
    16.01.2024

Jak co roku, na zakończenie I semestru nauki, najlepsi uczniowie otrzymali stypendia naukowe ufundowane przez Wójta Gminy Lubań.

Wszystko to odbyło się podczas apelu, na którym przypomniano również uczniom zasady bezpiecznego zachowania się w trakcie zabaw zimowych.

Wręczono także dyplomy uczniom, którzy brali udział w powiatowym konkursie "W krainie łużyckich lasów". Wszystkim gratulujemy i oczekujemy na dalsze sukcesy naszych uczniów

Całej społeczności szkolnej życzymy bezpiecznych i udanych ferii zimowych! :)

Eko Choinka - finał konkursu
    07.01.2024