Godziny pracy biblioteki szkolnej Wykaz podręczników Dokumentacja Mała książka - wielki człowiek "Baśniowa rodzina w obiektywie" - konkurs Jesienne konkursy przyrodnicze 2023

Mała książka - wielki człowiek

"Mała książka – wielki człowiek"
W ramach ogólnopolskiej kampanii "Mała książka - wielki człowiek" w dniu 30 listopada 2023 roku odbyło się w bibliotece szkolnej uroczyste przekazanie książek dla grupy pierwszoklasistów z naszej szkoły. Akcja ta jest sponsorowana już od kilku lat przez Instytut Książki działający przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole otrzymali specjalne wyprawki czytelnicze. W skład każdej wyprawki wchodzą: książka autorstwa Justyny Bednarek "Wnuczka antykwariusza" oraz "Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!" - broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów. Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed uczniem klasy I jest nauka czytania. Naszym zadaniem, nauczycieli, rodziców, opiekunów, jest pomóc dzieciom w tym zadaniu a przede wszystkim rozbudzić w nich miłość do książek.