Godziny pracy biblioteki szkolnej Wykaz podręczników Dokumentacja Mała książka - wielki człowiek "Baśniowa rodzina w obiektywie" - konkurs Jesienne konkursy przyrodnicze 2023

Jesienne konkursy przyrodnicze 2023

(kliknij w foto, aby przejść do galerii)

W dniu 29 września 2023 roku reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w konkursie wiedzy o ochronie środowiska pt. „Drugie życie odpadów, czyli co to jest recykling”. Celem konkursu było: poszerzanie wiedzy o prawidłowej gospodarce odpadami, a w szczególności o zbiórce selektywnej, segregacji i recyklingu oraz rozwijanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska. Oto wyniki konkursu: W kategorii klas I-III nasza drużyna w składzie: Bartłomiej Śpiewak (kl. II), Zuzanna Biełous (kl. III) oraz Maja Kuśnierz (kl. III) zajęła III miejsce.

W kategorii II: kl. IV – VI zajęliśmy I miejsce.  Naszą szkołę reprezentowały: Zofia Karwath (kl. IV), Patrycja Czyż (kl. V) oraz Lena Kurek (kl. VI).

Trzecia kategoria wiekowa klas VII-VIII tu zajęliśmy II miejsce. Reprezentanci: Amelia Biełous, Dominik Pietrykowski, Wiktoria Darowna.

Naszym drużynom gratulujemy sukcesów i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Następny konkurs wiedzy o bioregionie: „Doliną rzeki Kwisy – wody” odbył się 26 października 2023 roku. Tym razem dwie nasze drużyny zdobyły V miejsca. Drużyna z klas VII-VIII wystąpiła w składzie: Amelia Biełous, Wiktoria Darowna oraz drużyna z klas V-VI była reprezentowana przez: Patrycję Czyż i Lenę Kurek.

Ostatni jesienny konkurs dotyczył również wiedzy o bioregionie „W krainie łużyckich lasów” i odbył się 23 listopada 2023 roku. Nasi reprezentanci w najstarszej kategorii wiekowej: Wiktoria Darowna uczennica klasy VIII, Piotrek Smentek uczeń klasy VIII, Dominik Pietrykowski uczeń klasy VII - zajęli II miejsce.

Natomiast drużyna dziewcząt w składzie:  Zofia Karwath z  klasy IV, Patrycja Czyż uczennica klasy V oraz Lena Kurek z klasy VI zajęły III miejsce. Uczniów do konkursów przygotowywała pani Anna Halwa.

Jeszcze raz gratulujemy. Cieszymy się bardzo z sukcesów naszych reprezentantów i życzymy dalszych!