Święto szkoły 2012

ŚWIĘTO SZKOŁY

Lecz obok serca czyn nieście

Usilnej, owocnej pracy

Okażcie nim, że jesteście

Naprawdę prawdziwi Polacy!

W dniu 11 maja w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kościelniku obchodzono Święto Szkoły. Rozpoczęto mszą świętą. Piękne kazanie na temat patriotyzmu uczniów, równania ambicjami i pracą  do lotu orłów wygłosił ksiądz Czesław Misiewicz.

Część oficjalną zapoczątkowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu szkoły.

Następnie dyrektor Ewa Pietrzyk powitała gości i wszystkich zebranych. Na uroczystość przybyli wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń, dyrektor GZEAS - u Halina Gancarz, radni Małgorzata Jańczak, Zbigniew Juźwicki, Wojciech Sochacki, dyrektor SP w Radogoszczy Waldemar Rink.

Pani dyrektor powiedziała o klimacie szkoły, zaangażowaniu jej pracowników i rodziców, budowaniu przyjaznej atmosfery, dobrymi relacjami z absolwentami.  Nauczyciel j. niemieckiego przedstawił prezentację multimedialną na temat działań w szkole, ukierunkowanych na zainteresowania ucznia.

Oprócz patriotycznego akcentu, czyli montażu słowno muzycznego na temat uchwalenia Konstytucji 3-maja, postanowiono przyjąć nieco inną konwencję. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności, zainteresowania, pasje. Byli więc poeci z klas młodszych: Nela Cerkanowicz, Michał Diaconescu, Piotr Sołtys i Mateusz Łoszewski. Zaprezentowane wiersze dotyczyły znaczenia sportu w życiu młodego człowieka. Piosenkę o „Puszku Okruszku” zaśpiewała Ola Winiarczyk Umiejętności samoobrony i sztuki walki karate zaprezentował uczeń klasy VI Kacper Brodziński, który posiada już brązowy pas i wiele medali z konkursów. Wędkarze Marek Limanowski i Michał Koman pokazali profesjonalny sprzęt i wykazali się imponującą wiedzą na temat wędkarstwa, min. czasu łowów poszczególnych ryb, ich rozmiarów, sposobach połowów. O zbieranych znaczkach i monetach opowiedział Kuba Kowalów. Swojego idola malowała Joasia Kłosin.

Następnie z sali popłynęły pytania na temat dinozaurów. Odpowiadał na nie z przejęciem  i znajomością tematu uczeń klasy IV Dariusz Tyburczy.

Później przyszła pora na popisy absolwentów, którzy poziomem swoich prezentacji dali doskonały przykład młodszym kolegom. Piosenkę z akompaniamentem gitary pt. „Głupia miłość” zaśpiewała Gabrysia Gola. O „Kasztanach” z akompaniamentem fletu śpiewała Justyna Gola. Poczuliśmy się jak w prawdziwym teatrze, kiedy na scenę wyszła Basia Frencer. „Pchła Szachrajka” w jej wykonaniu to majstersztyk.

Po części oficjalnej wszyscy udali się na pyszne ciasto, przygotowane przez rodziców i pizzę. Później na boisku zaprezentowano pokaz I-ej pomocy w wykonaniu uczniów z koła ekologicznego, taniec                     w wykonaniu klasy IV i przedstawienie teatralne „Śnieżka”  w wykonaniu klasy II. Poza tym wszyscy mogli obejrzeć wystawę prac uczniów. Dzień okazał się dla nas wszystkich prawdziwym świętem radości, młodości, optymizmu.

(Zdjęcia z imprezy w galerii)